size özel üretim

Markamız REDZONE ürünlerinde temel aldığı ilke kalite ve bu kaliteyi oluşturmak için bütün aşamalardan geçerken markalaşmanın ilk koşulu olan disiplinli ve ilkeli çalışma düşüncesinden hiç vazgeçmeden üretimine devam etmekte bu için gerekli yatırımları yapmaktadır.

Markamız REDZONE üretim de en uzun ve en kaliteli elyaf olan PENYE ipliğini kullanmaktadır. Tüm üretiminde fason üretim hiç kullanmamakta tamamen üretimini kendi bünyesinde en son teknoloji ile gerçekleştirmekte ve sürekli yeni teknolojiyi takip etmektedir. Markamız sektörünün en iyisi olan bağımsız tasarım ofislerinde koleksiyon hazırlatmaktadır. Dünyadaki moda trendlerini takip eden tasarım ekibi aynı zamanda kullanım rahatlığında göz önünde bulundurmaktadır. Ham madde temininde kullanılan piyasanın özenle seçilen en kaliteli penye cotton ve modal iplikleri ecotex belgeli boyahanelerde terbiye edilerek sağlığınıza uygun üretim yapmaktadır.

% 100 MODAL

Kayın ağacından üretilen modal, tamamıyla doğal, yaş ve kuru mukavemeti yüksek bir lif çeşitidir. Yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Nem transfer özelliği gayet iyidir. Modal iplikle örülen veya dokunan kumaşlar, yumuşak tuşeye sahiptir. Çok iyi nem transfer özelliği nedeniyle sıcak, rutubetli iklimlerde dahi giyim konforu sunar. Termoplastik özellikte olmaması ve rejenere selülozik esaslı olması nedeniyle terbiye işlemleri sırasındaki davranışı pamuk elyafına benzer. Doğal bir beyazlığa sahip olması nedeniyle ağartma, merserize işlemi gerektirmez. 

Konfor ve estetiğin, parlaklık ve doğallığın arandığı tekstil ürünlerinde tercih edilmektedir.

% 100 VISKON

Viskonun hammaddesi kayın ağacıdır; aynı pamuk gibi selülozdan oluşur. Viskon üretimi sürecinde akışkan hale gelen selülozun yapısında, hemen hemen hiç kimyasal değişiklik olmaz. Bu özellikleriyle viskonun yapısı pamukla yüksek benzerlik gösterir. Viskonun nem alma özelliği, pamuktan daha yüksektir. Normal koşullarda -14 oranında rutubet toplamakta, şişme özelliği yüksek olduğundan %80-120’ye kadar su emebilmektedir. Viskon pamuktan çok daha yüksek olan nem alma özelliğinden dolayı boyanmaya ve baskıya çok elverişlidir. Ayrıca renklerin daha parlak görünmesini sağlar. Viskon kumaşlar, zarif ve rahattır. Elyafın narin ve düzgün eğirme özelliğinden dolayı üründe yumuşak bir tuşe elde edilmektedir. Kaygan ve ten ile uyumludur. Bu yüzden giyimi rahat ve kolaydır. Parlak olması istenilen kumaşlarda, krep kumaşlarda ve örgülerde, parlaklık efekti vermek amacıyla kullanılır. Astar kumaşlarında, bluz, gömlek, tişört, elbise, dekorasyon ve bayan iç çamaşırı üretiminde tercih edilmektedir. Viskon elyafı pamuk, keten ve yün gibi diğer elyaf türleriyle karıştırılarak da kullanılır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed auctor turpis eu arcu sagittis, id sagittis justo suscipit. Aliquam erat volutpat. Integer finibus sem felis, luctus tristiqu.

© 2021 All Rights Reserved.